Pranie tapicerki samochodowej
to czynność wymagająca szczególnej dbałości o detale, o niesamowitym efekcie końcowym.

W naszym serwisie świadczymy usługi związane z kompleksowym czyszczeniem wnętrz pojazdów. Pracę wykonujemy z niezbędną dbałością tak, aby twoje auto po wyjeździe z naszego serwisu było naprawdę czyste, a podróżowanie stało się przyjemnością.

Do pracy wykorzystujemy tylko markowy sprzęt i profesjonalną chemię firmy Karcher, która zapewnia skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń.

Tylko pranie ekstrakcyjne tapicerki pozwoli na usunięcie brudu z wnętrza tapicerki.

Pianki i proszki do prania wcierają brud w głąb materiału.

Dzięki nowoczesnym metodom prania możemy bez obaw prać, także tapicerkę najnowszych pojazdów wyposażonych  w podgrzewane siedzenia, poduszki powietrzne czy dodatkową wentylacje.

Pranie tapicerki samochodowej:

  1. dokładne odkurzenie wnętrza pojazdu,
  2. zabezpieczenie elementów wrażliwych na wilgoć,
  3. pranie ekstrakcyjne,
  4. naniesienie aktywnej piany na tapicerkę,
  5. odplamianie trudnych zabrudzeń,
  6. płukanie tapicerki,
  7. czyszczenie i konserwacja elementów plastikowych,
  8. mycie szyb pojazdu,
  9. suszenie wnętrza pojazdu,

Czyszczeni i pranie tapicerki w zależności od zakresu czynności trwa około 3-5 godzin. Po tym czasie auto jest suszone i gotowe do odbioru! 

Proces kompleksowego czyszczenia i prania tapicerki auta polega na dokładnym odkurzeniu całego auta z zanieczyszczeń w sposób tradycyjny oraz specjalną turbo-szczotką, która zapewnia  usunięcie zanieczyszczeń takich jak sierść zwierząt.

Tapicerka zostaje pokryta specjalnym środkiem piorącym dzięki czemu brud i inne osady zostają rozpuszczone, a następnie podciśnieniowo odessane przez odkurzacz ekstrakcyjny. Sprawia to, że wszystkie zanieczyszczenia są usuwana z tapicerki, a nie wcierane głębiej jak ma to miejsce w przypadku zastosowania 'ręcznych” pianek i proszków.

Po procesie prania następuje dokładne płukanie tkanin środkiem zmiękczającym materiał i zabezpieczającym go przed powtórnym zabrudzeniem. Dodatkowo możemy pokryć tkaninę środkiem anty-alergicznym, zabezpieczającym tapicerkę przed roztoczami na okres 6 miesięcy.

Proces prania i czyszczenia tapicerki pojazdu

1) Okurzanie pojazdu, usuwanie zanieczyszczeń.

Podstawowa czynność dzięki, której nasz pojazd odzyska swój dawny blask. W tym procesie na samym początku zabezpieczamy rzeczy pozostawione w aucie aby uniemożliwić ich wciągnięcie przez końcówkę odkurzacza.  Auto zostaje odkurzone różnymi końcówkami ssącymi, w celu  pozbycia się różnych zanieczyszczeń stałych, takich jak: piach, pyłki, sierść czy włosy. Następnie korzystając ze sprężonego powietrza wydmuchujemy zanieczyszczenia z zakamarków.

2) Pranie podsufitki pojazdu oraz tapicerowanych słupków bocznych.

Pranie podsufitki jest to element, który dostarcza wielu zmartwień właścicielom pojazdów.U nas jednak stosując odpowiednie metody możemy całkowicie bezpiecznie czyścić i prać podsufitkę, bez ryzyka jej odklejenia. Brudna podsufitka to w większości problem kilkuletnich aut – zabrudzenia na jasnym materiale prócz zabrudzeń mechanicznych, związane są z przepływem powietrza z zanieczyszczeniami. Widać to wyraźnie w samochodach z silnikiem diesla, gdzie podsufitka po paru latach eksploatacji posiada dużo smolistych zabrudzeń. Pranie podsufitki zostaje przeprowadzone metody bonetowania, pozwala to na osiągnięcie dużej skuteczności prania bez ryzyka przemoczenia materiału i odklejenia podsufitki. Dajemy na to gwarancje!

3) Pranie foteli oraz kanapy tylnej

W zasadzie jest to kluczowa czynność, gdyż są to najbardziej widoczne elementy wnętrza pojazdu i to na nie zwracamy największą uwagę wsiadając. Zazwyczaj występują na nich standardowe zabrudzenia spożywcze takie jak plamy po jedzeniu lub piciu. W większości zabrudzenia te nie są zbyt wielkim problemem i bardzo dobrze czyszczą się w procesie prania. W przypadku ciężkich zabrudzeń, np. takich jak plamy z tłuszczu, oleju czy gum do żucia, korzystamy ze specjalistycznych odplamiaczy, które pozwolą na usuniecie, także tych zanieczyszczeń.

Tapicerka zostaje pokryta specjalnym środkiem rozpuszczającym zabrudzenia oraz zmiękczającym tapicerkę. Po paru minutach, możemy przystąpić do procesu prania. Tapicerka zostaje uprana za pomocą specjalnej maszyny, która po nałożeniu środka piorącego odsysa go wraz z zabrudzeniami tapicerki. Dzięki temu procesowi możemy bez przeszkód prać także fotele podgrzewane bez ryzyka ich uszkodzenia.

4) Pranie boczków pojazdu.

Boczki prane są z wykorzystaniem 2 metod, w zależności od złożoności kształtu. Do najczęstszych zabrudzeń boczków należ te pochodzące z naszych rąk. Dlatego przy praniu tych elementów stosujemy odtłuszczacze, które pomogą w usunięciu tych zabrudzeń.

5) Czyszczenie elementów plastikowych.

Plastiki czyszczone i konserwowane są za pomocą odpowiednich preparatów chemicznych do pielęgnacji kokpitu.

6) Czyszczenie szyb i lusterek 

Szyby i lusterka czyszczone są za pomocą preparatów chemicznych zwiększających ich przejrzystość oraz ryzyko parowania. Na specjalne życzenie możemy zająć się specjalnymi zabrudzeniami takimi jak pozostałości kleju po naklejkach, usuwaniem naklejek rejestracyjnych i reklamowych.