Jedną ze specjalizacji naszego serwisu jest polerowanie samochodów.

Nawet najpiękniejsze samochody się zużywają, zwłaszcza jeśli służą do codziennej jazdy, a nie podziwiania w garażu. W naszych warunkach eksploatacyjnych auta narażone są na kamienie, sól na drogach, grad i kwaśne deszcze oraz drobne otarcia na parkingach. Mycie w myjniach automatycznych i zaniedbanie lakieru  również doprowadzają do powstania wielu rys kolistych i grubych rys prostych. Jeśli chcemy przywrócić dawna świetność naszemu pojazdowi warto poddać go procesowi polerowania.

Pierwszym zabiegiem jest bardzo dokładne umycie lakieru. Nie ma nic gorszego niż drobne zabrudzenie czy ziarnko piasku, które wpadnie pod tarczę polerską i zrobi jeszcze więcej rys.

Polerowanie składa się z kilku etapów w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli chcemy to zrobić w pełni poprawnie, trzeba użyć różnych past polerskich i różnych gąbek. Stosujemy najpierw największą granulację i ścierność, by stopniowo przechodzić na mniejsze, które usuwają mikrorysy poprzedniego polerowania.

  • Polerowanie lakieru samochodowego 1-etapowe – usunie ok. 40%* drobnych rys i zmatowień
  • Polerowanie lakieru samochodowego 2-etapowe – usunie ok. 60-80 %* uszkodzeń
  • Polerowanie lakieru samochodowego 3-etapowe – usunie ok. 90-100 %* uszkodzeń
  • *głębokie uszkodzenia lakiernicze typu obcierki, rysy do podkładu nie są liczone % i mogą zostać usunięte jedynie poprzez lakierowanie elementu.